Jak nosić kolorowe skarpetki? 

Choć mówi się, że wszystkie chwyty dozwolone, to jednak warto korzystać z kolorowych skarpetek w taki sposób żeby budowały naszą stylizację i dawały pewność siebie.

Pierwsza z zasad mówi, że skarpety powinniśmy dobierać do spodni. Kolor skarpetek powinien być taki sam lub ciemniejszy. Druga, że skarpetki powinny być dobrane do koloru butów. Trzecia zasada, że kolorowe skarpetki powinniśmy dobierać do innych części naszej stylizacji np. koszuli, marynarki, poszetki lub krawatu. Tą zasadę lubimy najbardziej. Daje nam największe możliwości wykorzystania kolorów i wzorów skarpetek. Czwarta zasada to najbardziej odważne rozwiązanie. Założenie kolorowych skarpetek w kontrastującym kolorze. Wówczas stają się najbardziej wyrazistym elementem całej garderoby. Tą zasadę też lubimy!

Niezwykle istotna jest długość skarpetek. Bez względu jaki kolor lub wzór kolorowych skarpetek założymy musimy pamiętać, że skarpety muszą być na tyle długie, by nie było widać gołej łydki. Dotyczy to wszystkich długich spodni. Co jeśli nosimy krótkie spodenki lub skracane nogawki? Oczywiście, możemy ubrać kolorowe skarpetki. W sezonie letnim możemy nosić je do krótkich spodenek, sezonowego obuwia. Dziewczyny kolorowe skarpetki noszą nawet do eleganckich, klasycznych butów na obcasie, sukienek czy spodni. Bo w końcu kolorowe skarpetki są po to, żeby nosić je jak się chce i jak lubi. Czasami brak stosowania się do wszelkich zasad czyni nas bardziej ekstrawaganckimi. A moda w tym zakresie zmienia się bardzo szybko.